Calais
Folkestone
Ferris a Anglaterra
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Calais a Folkestone

La ruta de ferri Calais Folkestone connecta França amb Anglaterra. Actualment només hi ha 1 companyia que opera aquest servei de ferri, LeShuttle (Eurotunnel). La travessia opera fins a 56 vegades cada dia i triga des de 35 minuts.

La durada i freqüència de les travessies Calais Folkestone pot variar segons l'estació de l'any, així que recomanem que comprovis la informació més actualitzada.

Alternatives de ferri Calais a Folkestone

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de França a Anglaterra.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Calais a Folkestone?

El temps de travessa del ferri des de Calais a Folkestone és aproximadament 35m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Calais a Folkestone?

El preu del ferri Calais a Folkestone pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Calais a Folkestone és 251 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Calais i Folkestone?

hi ha 1 operador de ferri per a Calais a Folkestone i aquest és
  • Eurotunnel

Com puc reservar bitllets de ferri de Calais a Folkestone?

Reserva ferris de Calais a Folkestone a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Calais a Folkestone?

No, no podeu viatjar com a passatger a peu, actualment només podeu viatjar al ferri amb un vehicle.

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Calais a Folkestone?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Calais a Folkestone amb
  • Eurotunnel

Es poden portar mascotes al ferri de Calais a Folkestone?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • Eurotunnel

Quina és la distància entre Calais i Folkestone?

La distància entre Calais i Folkestone és d'aproximadament 44 milles nàutiques.

Guia de Calais

Calais és una ciutat francesa i un port de mar molt important. Està situada a la costa del canal de la Mànega al nord de França, a uns 34 quilòmetres del port anglès de Dover. Si fa bon temps, es poden veure els penya-segats blancs de Dover, a l'altre costat de l'estret de Dover. El casc antic de Calais, conegut com Calais-Nord, està situat en una illa artifical i està envoltat de canals i ports. La part més moderna de la ciutat, coneguda com St-Pierre, es troba cap al sud del casc antic.

Els que visitin la ciutat podran admirar la Tour du Guet, construïda al segle XIII i situada a la Place d'Armes del casc antic. Originàriament era una torre d'aigua, però després es va utilitzar com a far fins el 1848.

El port de Calais és molt conegut i és el quart port més gran de França, per nombre de passatgers. És la porta d'entrada principal a França des del Regne Unit i està a menys de 3 hores per carretera de París, Londres i Brussel·les, amb connexions amb diverses autopistes. Per regla general, els vaixells salpen de Calais cada 30 minuts i s'ofereixen al voltant de 50 trajectes a Dover al dia. El viatge triga uns 75 minuts.


Guia de Folkestone

La ciutat portuària de Folkestone es troba a la costa sud-est d’Anglaterra, al comtat de Kent, i està situada a la costa del canal de la Mànega. La ciutat està a la punta sud dels North Downs, on es troben amb el mar; a diferència dels penya-segats de creta blanca de Dover, els de Folkestone són d’arena verda i de sorra verda de Gault. La corrent de Pent que travesa els penya-segats de Folkestone era originàriament un refugi per a vaixells pesquers i vaixells a través del canal. Part de Folkestone es troba dins dels Kent Downs, una àrea de destacada bellesa natural, i el Parc de Brockhill, a l’oest de la ciutat, té un llac preciós i uns camins que porten al canal militar reial, al poble veí de Hythe.

A més a més, a Folkestone es troben dos monuments importants de la Batalla d’Anglaterra: el Kent Battle of Britain Museum, el museu de la Batalla d’Anglaterra més antic del Regne Unit, i el monument commemoratiu de la Batalla d’Anglaterra, a Capel-le-Ferne.

El port de la ciutat s’utilitza majoritàriament per a la flota pesquera de Folkestone i per als vaixells d’esbarjo.


Calais a Folkestone Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 22/04/2024 i 28/4/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
LeShuttle (Eurotunnel) 00:18 00:53 35 minuts dj
LeShuttle (Eurotunnel) 00:20 00:55 35 minuts dv
LeShuttle (Eurotunnel) 01:20 01:55 35 minuts Dl, ds
LeShuttle (Eurotunnel) 01:40 02:15 35 minuts Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 01:43 02:18 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 01:45 02:20 35 minuts Dc
LeShuttle (Eurotunnel) 02:18 02:53 35 minuts dj
LeShuttle (Eurotunnel) 02:20 02:55 35 minuts dv
LeShuttle (Eurotunnel) 02:50 03:25 35 minuts Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 03:05 03:40 35 minuts Dl, Dc
LeShuttle (Eurotunnel) 03:20 03:55 35 minuts ds
LeShuttle (Eurotunnel) 04:18 04:53 35 minuts dj
LeShuttle (Eurotunnel) 04:20 04:55 35 minuts dv
LeShuttle (Eurotunnel) 04:26 05:01 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 04:45 05:20 35 minuts Dl
LeShuttle (Eurotunnel) 05:20 05:55 35 minuts ds
LeShuttle (Eurotunnel) 05:27 06:02 35 minuts Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 05:35 06:10 35 minuts Dc
LeShuttle (Eurotunnel) 06:14 06:49 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 06:18 06:53 35 minuts dj
LeShuttle (Eurotunnel) 06:20 06:55 35 minuts dv, ds
LeShuttle (Eurotunnel) 06:25 07:00 35 minuts Dl
LeShuttle (Eurotunnel) 06:50 07:25 35 minuts dv
LeShuttle (Eurotunnel) 07:18 07:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 07:20 07:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 07:50 08:25 35 minuts Dl, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 08:18 08:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 08:20 08:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 08:45 09:20 35 minuts Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 08:48 09:23 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 08:50 09:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 09:18 09:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 09:20 09:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 09:36 10:11 35 minuts ds
LeShuttle (Eurotunnel) 09:48 10:23 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 09:50 10:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 10:18 10:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 10:20 10:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 10:48 11:23 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 10:50 11:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 11:18 11:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 11:20 11:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 11:36 12:11 35 minuts ds
LeShuttle (Eurotunnel) 11:48 12:23 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 11:50 12:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 12:18 12:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 12:20 12:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 12:48 13:23 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 12:50 13:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 13:18 13:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 13:20 13:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 13:36 14:11 35 minuts ds
LeShuttle (Eurotunnel) 13:48 14:23 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 13:50 14:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 14:18 14:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 14:20 14:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 14:48 15:23 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 14:50 15:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 15:18 15:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 15:20 15:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 15:48 16:23 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 15:50 16:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 16:18 16:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 16:20 16:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 16:48 17:23 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 16:50 17:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 17:18 17:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 17:20 17:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 17:48 18:23 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 17:50 18:25 35 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 18:18 18:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 18:20 18:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 18:47 19:22 35 minuts Dc
LeShuttle (Eurotunnel) 18:48 19:23 35 minuts Dt, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 18:50 19:25 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 19:18 19:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 19:20 19:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 19:48 20:23 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 19:50 20:25 35 minuts Dl, dj, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 19:58 20:33 35 minuts Dc
LeShuttle (Eurotunnel) 20:18 20:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 20:20 20:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 20:48 21:23 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 20:50 21:25 35 minuts Dl, dv
LeShuttle (Eurotunnel) 21:18 21:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 21:20 21:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 21:48 22:23 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 21:50 22:25 35 minuts Dl, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 22:18 22:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 22:20 22:55 35 minuts Dl, dv, ds, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 22:48 23:23 35 minuts Dt
LeShuttle (Eurotunnel) 22:50 23:25 35 minuts Dl, dv
LeShuttle (Eurotunnel) 23:18 23:53 35 minuts Dt, Dc, dj
LeShuttle (Eurotunnel) 23:20 23:55 35 minuts dv
LeShuttle (Eurotunnel) 23:22 23:57 35 minuts ds
LeShuttle (Eurotunnel) 23:40 00:15 35 minuts Sol

A bord dels ferris

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva