Favignana
Trapani
Ferris a Sicília
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Favignana a Trapani

La ruta de ferri Favignana Trapani connecta Illes Àgates amb Sicília i és operada actualment per 2 companyies de ferri. El servei Liberty Lines Fast Ferries opera fins a 19 vegades al dia amb una durada de travessia d'al voltant de 30 minuts mentres el servei Siremar opera fins a 3 vegades al dia amb una durada des de 55 minuts.

S'ofereix un total de 22 travessies al dia a la ruta Favignana Trapani, entre Illes Àgates i Sicília. Compara-les ara i troba el millor preu per a les dates en què vols viatjar.

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de Illes Àgates a Sicília.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Favignana a Trapani?

El temps de travessa del ferri des de Favignana a Trapani és aproximadament 42m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Favignana a Trapani?

El preu del ferri Favignana a Trapani pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Favignana a Trapani és 55 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Favignana i Trapani?

Hi ha 2 operadors de ferris populars per a Favignana a Trapani. Aquests són
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Com puc reservar bitllets de ferri de Favignana a Trapani?

Reserva ferris de Favignana a Trapani a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Favignana a Trapani?

Sí, podeu viatjar com a passatger a peu de Favignana a Trapani amb
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Favignana a Trapani?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Favignana a Trapani amb
  • Siremar

Es poden portar mascotes al ferri de Favignana a Trapani?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • Liberty Lines Fast Ferries

Quina és la distància entre Favignana i Trapani?

La distància entre Favignana i Trapani és d'aproximadament 11 milles nàutiques.

Guia de Favignana

Favignana és la més gran de les illes Àgates del sud d’Itàlia. L’illa està a uns 7 km a l’oest de la costa siciliana, entre Trapani i Marsala, i es diu que té forma de papallona. El poble de Favignana es troba en una estreta franja de terra que connecta les dues “ales” de l’illa, cada una amb característiques molt diferents. El costat est de l’illa és en gran part pla, mentres que el costat oest té una cadena de turons, la més alta de les quals és el Monte Santa Caterina, a 314 m sobre el nivell del mar. Al capdamunt del Monte Santa Caterina hi ha una fortalesa, establerta pels sarraïns, que actualment és utilitzada per l’exèrcit italià i que no està oberta al públic. Tot i que hi ha instal·lacions turístiques, el caràcter de l’illa segueix poc alterat, i la gent que la visita s’adapta a la vida tranquil·la de l’illa. A la costa oest de Favignana hi ha un grup d’illes petites.

Favignana ofereix connexions bones i freqüents amb les altres Àgates, i amb Trapani i Marsala. Amb hidròpter, només es triga una mitja hora a arribar a Trapani.


Guia de Trapani

La ciutat portuària de Trapani es troba a l’oest de Sicília i a vegades se l’anomena “la ciutat de les dues mars”. Està situada en una franja de terra que sobresurt al mar com dues pues i a l’horitzó de la ciutat destaquen la torre de Ligny i el Lazzaretto. Originàriament, la ciutat s’anomenava Drepanon i era un un mercat fronter de la ciutat d’Erice, abans de passat a ser un port comercial fenici; després d’això va convertir-se en una província romana, però l’impacte més important a la ciutat va ocòrrer amb els tres segles de govern àrab. Al voltant de la ciutat hi ha moltes atraccions d’interès, com ara la ciutat medieval emmurallada d'Erice, situada en un turó; el municipi de Marsala, que és famós pel vi, i l’assentament grec antic de Selinunte. Un dels millors llocs per visitar, per a una excursió d’un o dos dies, és l’arxipèlag de les Egadi, format per tres illes, que es troben a prop de la costa. Des de Trapani es pot arribar a dues de les illes Egadi en només mitja hora.


Favignana a Trapani Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 10/06/2024 i 16/6/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Liberty Lines Fast Ferries 07:10 07:40 30 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 07:40 08:10 30 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 08:00 08:45 45 minuts Cada dia
Siremar 09:00 09:55 55 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 09:40 10:20 40 minuts Dl, dj, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 09:55 10:25 30 minuts Dl, dj, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 10:10 10:50 40 minuts Dl, dj, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 10:50 11:20 30 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 12:10 12:50 40 minuts Dl, Dt, Dc, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 12:55 13:25 30 minuts Dl, Dt, Dc, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 13:40 14:20 40 minuts Dl, Dt, Dc, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 14:10 14:50 40 minuts Cada dia
Siremar 14:35 15:35 1 hora dj
Liberty Lines Fast Ferries 14:50 15:20 30 minuts Dl, Dt, Dc, dj, ds, Sol
Siremar 15:10 16:35 1 hora 25 minuts Dt, Dc, dv, ds, Sol
Siremar 15:35 16:35 1 hora Dl
Liberty Lines Fast Ferries 16:30 17:00 30 minuts Dl, Dt, Dc, dj, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 17:10 17:50 40 minuts Cada dia
Siremar 17:15 18:05 50 minuts dj
Liberty Lines Fast Ferries 17:20 17:50 30 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 18:50 19:20 30 minuts Cada dia
Siremar 18:55 19:50 55 minuts Dl, Dt, Dc, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 19:10 19:50 40 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 19:40 20:10 30 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 20:20 20:50 30 minuts Cada dia

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva