Lipari
Vulcano
Ferris a Illes Eòlies
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Lipari a Vulcano

La ruta de ferri Lipari Vulcano connecta Illes Eòlies amb Illes Eòlies i és operada actualment per 2 companyies de ferri. El servei Liberty Lines Fast Ferries opera fins a 20 vegades al dia amb una durada de travessia d'al voltant de 10 minuts mentres el servei Siremar opera fins a 3 vegades al dia amb una durada des de 25 minuts.

S'ofereix un total de 23 travessies al dia a la ruta Lipari Vulcano, entre Illes Eòlies i Illes Eòlies. Compara-les ara i troba el millor preu per a les dates en què vols viatjar.

Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Lipari a Vulcano?

El temps de travessa del ferri des de Lipari a Vulcano és aproximadament 17m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Lipari a Vulcano?

El preu del ferri Lipari a Vulcano pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Lipari a Vulcano és 31 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Lipari i Vulcano?

Hi ha 2 operadors de ferris populars per a Lipari a Vulcano. Aquests són
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Com puc reservar bitllets de ferri de Lipari a Vulcano?

Reserva ferris de Lipari a Vulcano a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Lipari a Vulcano?

Sí, podeu viatjar com a passatger a peu de Lipari a Vulcano amb
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Lipari a Vulcano?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Lipari a Vulcano amb
  • Siremar

Es poden portar mascotes al ferri de Lipari a Vulcano?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • Liberty Lines Fast Ferries

Quina és la distància entre Lipari i Vulcano?

La distància entre Lipari i Vulcano és d'aproximadament 3 milles nàutiques.

Guia de Lipari

L’illa italiana de Lipari és la més gran de les illes Eòlies i es troba al mar Tirrè, a prop de la costa nord de Sicília. Està situada entre el Vesuvi i l’Etna, a uns 30 km de Sicília. Lipari és una illa bastant petita, que mesura una mica menys de 40 km2. Té un poble principal, de nom homònim, i 4 d’altres: Pianoconte, Quattropani, Aquacalda i Canneto. El poble de Lipari és un lloc ideal per passejar i recórrer els carrerons preciosos del poble i veure els palauets elegants i les casetes més modestes amb balcons plens de flors. Els habitants de l’illa són molt acollidors i tenen un caràcter jovial envers els turistes. Hi ha moltes tendes de souvenirs i una àmplia selecció de cafeteries i restaurants que serveixen bon menjar i bona beguda local. Arreu de l’illa hi ha traçes de l’història de Lipari amb tombes gregues que jeuen sota el cel. Tanmateix, l’atracció més impressionant de l’illa és potser el castell.

Lipari és l’indret més pràctic des d’on visitar les altres illes Eòlies. Totes les connexions de ferri ràpid des de Sicília s’aturen a l’illa i hi ha molts vaixells i hidròpters que salpen a les altres illes.


Guia de Vulcano

La petita illa italiana de Vulcano es troba al mar Tirrè i està a uns 25 km de la costa de Sicília. És la més meridional de les vuit illes que formen les Eòlies i té diversos nuclis volcànics, incloent un dels quatre volcans actius no submarins d’Itàlia. L’activitat volcànica més recent a l’illa va tenir lloc al Gran Cratere, al capdamunt del con de Fossa, que s’havia desenvolupat a la Caldera Lentia, al mig de l’illa, i que ha tingut unes 9 erupcions grans en els últims 6.000 anys. Des de l’erupció del con de Fossa entre el 1888 i el 1890, que va depositar uns 5 metres de material al cim, l’activitat volcànica a l’illa ha estat tranquil·la. Els visitants més valents poden caminar fins al crater d’un volcà i observar el fum que surt de terra. A part dels volcans, l’illa també és popular per les fonts termals, que es troben molt a prop del port de l’illa.


Lipari a Vulcano Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 20/05/2024 i 26/5/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Siremar 02:05 02:30 25 minuts Dc, dj, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 06:20 06:30 10 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 06:50 07:00 10 minuts Cada dia
Siremar 07:00 07:25 25 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 08:10 08:20 10 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 08:30 08:40 10 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 09:20 09:30 10 minuts Cada dia
Siremar 10:10 10:35 25 minuts dj, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 11:05 11:15 10 minuts Dl, Dt, Dc, dv, ds, Sol
Siremar 11:30 11:50 20 minuts Dt, dv
Liberty Lines Fast Ferries 11:35 11:45 10 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 12:55 13:05 10 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 13:40 13:50 10 minuts Cada dia
Siremar 14:30 14:55 25 minuts Dl, Dt, Dc, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 15:10 15:20 10 minuts Cada dia
Siremar 16:15 16:40 25 minuts Dl, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 16:55 17:05 10 minuts Dl, Dt, Dc, dj, dv, ds
Liberty Lines Fast Ferries 17:15 17:25 10 minuts Cada dia
Siremar 17:15 17:40 25 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds
Liberty Lines Fast Ferries 17:20 17:30 10 minuts Dt, ds
Liberty Lines Fast Ferries 17:50 18:00 10 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 18:10 18:20 10 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 19:10 19:20 10 minuts Dl, dv, ds, Sol

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva