Naples
Capri
Ferris a Golf de Nàpols
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Naples a Capri

La ruta de ferri Naples Capri connecta Itàlia amb Golf de Nàpols i és operada actualment per 4 companyies de ferri. SNAV opera travessies fins a 8 vegades per dia, NLG 9 vegades per dia, Caremar 3 vegades per dia & el servei Caremar (Hydrofoil) està disponible fins a 4 vegades per dia.

Hi ha un total de 24 travessies disponibles al dia en la travessia Naples Capri entre Itàlia i Golf de Nàpols i, amb ofertes de 4 companyies de ferri, és millor comparar-les totes per assegurar-te de trobar el millor preu en les dates en què vols viatjar.

Alternatives de ferri Naples a Capri

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de Itàlia a Golf de Nàpols.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Naples a Capri?

El temps de travessa del ferri des de Naples a Capri és aproximadament 58m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Naples a Capri?

El preu del ferri Naples a Capri pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Naples a Capri és 120 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Naples i Capri?

Hi ha 4 operadors de ferris populars per a Naples a Capri. Aquests són
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Com puc reservar bitllets de ferri de Naples a Capri?

Reserva ferris de Naples a Capri a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Naples a Capri?

Sí, podeu viatjar com a passatger a peu de Naples a Capri amb
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Naples a Capri?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Naples a Capri amb
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar

Es poden portar mascotes al ferri de Naples a Capri?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar

Quina és la distància entre Naples i Capri?

La distància entre Naples i Capri és d'aproximadament 16 milles nàutiques.

Guia de Capri

L'illa italiana de Capri es troba a la badia de Nàpols, al sud de la ciutat de Nàpols i a prop de la punta de la península d’Amalfi, a la regió de la Campania del sud d’Itàlia. L’illa és una destinació popular en sí mateixa, però també és un lloc popular per anar d’excursió des de Nàpols o des de la Costa Amalfitana. L’illa, feta de roca calcària, és molt pintoresca i sempre ha sigut un dels llocs preferits dels emperadors romans, dels artistes, dels escriptors i de la gent rica i famosa. Actualment, Capri encara és una de les destinacions més populars del Mediterrani. Algunes atraccions populars de l’illa són la Marina Piccola, el Belvedere de Tragara, els farallons calcaris que sobresurten del mar, el poble d’Anacapri, la Gruta Blava i les ruïnes de les vil·les imperials romanes.

Hi ha connexions de ferri freqüents des de l’illa fins a la ciutat de Nàpols i Sorrento, a la Costa Amalfitana. També hi ha ferris, tot i que menys freqüents, a Positano, també a la costa d’Amalfi, i a Ischia.


Naples a Capri Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 17/06/2024 i 23/6/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Caremar (Hydrofoil) 05:35 06:32 57 minuts Cada dia
SNAV Aliscafi 07:00 07:50 50 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
Caremar 07:55 09:17 1 hora 22 minuts Cada dia
SNAV Aliscafi 08:05 08:55 50 minuts Dl, Dc
NLG 08:35 09:25 50 minuts Dl, dv, ds, Sol
SNAV Aliscafi 09:10 10:00 50 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
NLG 09:30 10:20 50 minuts Dl, dv, ds, Sol
SNAV Aliscafi 10:15 11:05 50 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
NLG 10:40 11:30 50 minuts Dl, dv, ds, Sol
SNAV Aliscafi 11:10 12:00 50 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
NLG 11:35 12:25 50 minuts Dl, ds, Sol
NLG 11:55 12:40 45 minuts Dl, ds, Sol
Caremar (Hydrofoil) 12:00 12:57 57 minuts Cada dia
NLG 12:40 13:30 50 minuts Dl, dv, ds, Sol
Caremar 12:40 14:07 1 hora 27 minuts Cada dia
SNAV Aliscafi 14:00 14:50 50 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
NLG 14:40 15:30 50 minuts Dl, dv, ds, Sol
NLG 15:35 16:25 50 minuts Dl, dv, ds, Sol
SNAV Aliscafi 16:00 16:50 50 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
NLG 16:30 17:20 50 minuts Dl, dv, ds, Sol
NLG 17:25 18:15 50 minuts Dl, dv, ds, Sol
Caremar (Hydrofoil) 17:25 18:17 52 minuts Cada dia
SNAV Aliscafi 18:10 19:00 50 minuts Cada dia
NLG 18:55 19:45 50 minuts Dl, ds
Caremar 19:10 20:32 1 hora 22 minuts Cada dia
SNAV Aliscafi 20:00 20:50 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 21:35 22:27 52 minuts Cada dia

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva