Íos
Naxos
Ferris a Illes Cíclades
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Íos a Naxos

La ruta de ferri Íos Naxos connecta Illes Cíclades amb Illes Cíclades i és operada actualment per 3 companyies de ferri. Blue Star Ferries opera travessies fins a 5 vegades per setmana, SeaJets 10 vegades per setmana & el servei Golden Star Ferries està disponible fins a 0 vegades per setmana.

Hi ha un total de 15 travessies disponibles al setmana en la travessia Íos Naxos entre Illes Cíclades i Illes Cíclades i, amb ofertes de 3 companyies de ferri, és millor comparar-les totes per assegurar-te de trobar el millor preu en les dates en què vols viatjar.

Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Íos a Naxos?

El temps de travessa del ferri des de Íos a Naxos és aproximadament 48m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Íos a Naxos?

El preu del ferri Íos a Naxos pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Íos a Naxos és 132 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Íos i Naxos?

Hi ha 3 operadors de ferris populars per a Íos a Naxos. Aquests són
  • Blue Star Ferries
  • SeaJets
  • Golden Star Ferries

Com puc reservar bitllets de ferri de Íos a Naxos?

Reserva ferris de Íos a Naxos a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Quina és la distància entre Íos i Naxos?

La distància entre Íos i Naxos és d'aproximadament 21 milles nàutiques.

Guia de Íos

L'illa grega d’Íos, que forma part de les Cíclades, està situada al mar Egeu, a mitja distància entre Naxos i Santorini. El terreny de l’illa està caracteritzat per turons i penya-segats que, en gran part de l’illa, porten al mar. A la costa nord-oest es troba el port, a poca distància del poble de Chora. El trajecte entre Chora i el port es pot fer a peu, per un camí empinat i transitat per ases, i triga uns 15 minuts. El poble està caracteritzat per camins i carrerons estrets, la majoria dels quals tenen bars, restaurants tendes i clubs nocturns per als turistes.

Des del port salpen ferris a Pireu i Rafina amb travessies d’entre 4 hores i mitja i 8 hores, segons el tipus de ferri, la ruta i la destinació. Durant els mesos d’estiu Íos també connecta amb ferri amb altres illes de les Cíclades.


Guia de Naxos

Naxos és una illa grega situada al mar Egeu que forma part de l’arxipèlag de les Cíclades. L’illa té una història rica i interessant i ha estat governada per diverses civilitzacions al llarg dels anys, com ara la bizantina, la fràncica i la veneciana. Cadascuna de les diferents civilitzacions han deixat la seva marca a l’illa. Naxos té una economia agrícola pròspera gràcies al seu terreny fèrtil i es poden veure els cultius d’olives i de raïm.

Les atraccions populars de l’illa, a part de les platges precioses, es centren al voltant d’Hora. Una d’aquestes és el castell venecià, però també és molt popular el poble de Filoti, un dels més grans de l’illa, que està situat al costat del mont Zeus i d’Apiranthos, que està al costat del mont Fanari. Una altra manera de passar el temps a l’illa és recòrrer un dels molts camins que hi ha o anar d’excursió a la muntanya.

El port de l’illa està situat a Chora i des del port salpen ferris a Pireu (Atenes) i a altres de les illes Cíclades.


Íos a Naxos Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 15/07/2024 i 21/7/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Blue Star Ferries 08:10 09:10 1 hora Dl, Dc, dj, dv, Sol
SeaJets 10:10 10:55 45 minuts Dl, ds
SeaJets 11:00 11:45 45 minuts Sol
Blue Star Ferries 11:20 13:05 1 hora 45 minuts Sol
SeaJets 12:50 13:25 35 minuts Dl, Sol
SeaJets 13:00 13:40 40 minuts ds

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva