Vulcano
Milazzo
Ferris a Sicília
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Vulcano a Milazzo

La ruta de ferri Vulcano Milazzo connecta Illes Eòlies amb Sicília i és operada actualment per 2 companyies de ferri. El servei Liberty Lines Fast Ferries opera fins a 17 vegades al dia amb una durada de travessia d'al voltant de 45 minuts mentres el servei Siremar opera fins a 5 vegades al dia amb una durada des de 1 hora 5 minuts.

S'ofereix un total de 22 travessies al dia a la ruta Vulcano Milazzo, entre Illes Eòlies i Sicília. Compara-les ara i troba el millor preu per a les dates en què vols viatjar.

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de Illes Eòlies a Sicília.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Vulcano a Milazzo?

El temps de travessa del ferri des de Vulcano a Milazzo és aproximadament 55m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Vulcano a Milazzo?

El preu del ferri Vulcano a Milazzo pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Vulcano a Milazzo és 56 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Vulcano i Milazzo?

Hi ha 2 operadors de ferris populars per a Vulcano a Milazzo. Aquests són
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Com puc reservar bitllets de ferri de Vulcano a Milazzo?

Reserva ferris de Vulcano a Milazzo a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Vulcano a Milazzo?

Sí, podeu viatjar com a passatger a peu de Vulcano a Milazzo amb
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Vulcano a Milazzo?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Vulcano a Milazzo amb
  • Siremar

Es poden portar mascotes al ferri de Vulcano a Milazzo?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • Liberty Lines Fast Ferries

Quina és la distància entre Vulcano i Milazzo?

La distància entre Vulcano i Milazzo és d'aproximadament 20 milles nàutiques.

Guia de Vulcano

La petita illa volcànica de Vulcano es troba al mar Tirrè, a uns 25 km al nord de Sicília, i és la més meridional de les vuit illes que formen les Eòlies. L’illa només mesura uns 21 km2 i el punt més alt es troba a uns 500 m sobre el nivell del mar. Hi ha diversos volcans a l’illa, inclòs un dels quatre volcans actius no-submarins d’Itàlia. L’activitat volcànica més recent és el Gran Cratere, al capdamunt del con de la Fossa, que ha crescut a la Caldera Lentia al mig de l’illa i que ha tingut al menys 9 erupcions grans en els darrers 6.000 anys. No obstant això, els volcans s’han apaivagat des del 1890, quan Fossa va entrar en erupció i va deixar al voltant de 5 metres de material piroclàtic al cim. Vulcano també és famosa per les fonts termals, que es troben a poca distància del port. Els més valents poden passejar-se pel cràter del volcà i veure el fum que surt del terra.

Hi ha serveis de ferri i d’hidròpter que connecten Vulcano amb les altres illes Eòlies i amb Sicília i el continent. Des de Milazzo, a Sícilia, és molt fàcil, ja que és la primera parada que fan els vaixells abans de continuar cap a les altres illes.


Guia de Milazzo

La ciutat italiana de Milazzo es troba a la costa nord-est de Sicília, a l’oest de la ciutat de Messina, i és coneguda pel seu poble històric i les seves platges precioses. Hi ha una ciutadella fortificada i un barri medieval situat al casc antic on es troben molts edificis religiosos. Una atracció popular al casc antic és el santuari de St. Francesco di Paola, que data del segle XVIII i que es va construir a l’emplaçament d’una antiga esglèsia del segle XV. La façana del santuari té una escala curvilínia amb finestres i gal·leries sobre la porta. A dins del santuari hi ha la capella de Jesús i Maria, on hi ha un altar decorat amb fusta tallada i daurada al centre del qual es troba la “Madonna amb el nen” de Domenico Gagini (1420-1492).

Les parts més noves de Milazzo es troben a la ciutat inferior i és majoritàriament de construcció del segle XVIII. El centre de la ciutat inferior és la Piazza Caio Duillo, amb el Palazzo Marchese Proto a l’oest i la façana de la Chiesa del Carmine a l’est.


Vulcano a Milazzo Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 10/06/2024 i 16/6/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Siremar 02:40 04:20 1 hora 40 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 07:05 07:55 50 minuts Cada dia
Siremar 07:30 09:10 1 hora 40 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 08:10 09:00 50 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 08:45 09:35 50 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 09:05 09:55 50 minuts dv, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 09:35 10:25 50 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
Siremar 10:45 12:15 1 hora 30 minuts dj
Liberty Lines Fast Ferries 11:10 12:00 50 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 12:25 13:10 45 minuts Cada dia
Siremar 12:40 14:10 1 hora 30 minuts Sol
Liberty Lines Fast Ferries 12:55 13:45 50 minuts Dt, Dc, dj, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 13:30 14:20 50 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 13:50 14:40 50 minuts Cada dia
Siremar 14:35 16:15 1 hora 40 minuts dv
Liberty Lines Fast Ferries 14:40 15:30 50 minuts Cada dia
Siremar 15:05 16:45 1 hora 40 minuts Dl, Dt, Dc, dj, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 16:35 17:25 50 minuts Cada dia
Siremar 16:50 18:30 1 hora 40 minuts Sol
Liberty Lines Fast Ferries 17:05 17:55 50 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 17:40 18:30 50 minuts Cada dia
Siremar 17:50 19:30 1 hora 40 minuts Dl, Dt, Dc, dj, dv, ds
Liberty Lines Fast Ferries 18:10 19:00 50 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 19:40 20:30 50 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 20:20 21:10 50 minuts Cada dia

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva