Auckland
Waiheke
Ferris a Illa Waiheke
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Auckland a Waiheke

La ruta de ferri Auckland Waiheke connecta Nova Zelanda amb Illa Waiheke i és operada actualment per 2 companyies de ferri. El servei Fullers Ferry opera fins a 21 vegades al dia amb una durada de travessia d'al voltant de 40 minuts mentres el servei Sealink NZ opera fins a 4 vegades al dia amb una durada des de 1 hour.

S'ofereix un total de 25 travessies al dia a la ruta Auckland Waiheke, entre Nova Zelanda i Illa Waiheke. Compara-les ara i troba el millor preu per a les dates en què vols viatjar.

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de Nova Zelanda a Illa Waiheke.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Auckland a Waiheke?

El temps de travessa del ferri des de Auckland a Waiheke és aproximadament 50m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Auckland a Waiheke?

El preu del ferri Auckland a Waiheke pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Auckland a Waiheke és 93 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Auckland i Waiheke?

Hi ha 2 operadors de ferris populars per a Auckland a Waiheke. Aquests són
  • Fullers Ferry
  • Sealink NZ

Com puc reservar bitllets de ferri de Auckland a Waiheke?

Reserva ferris de Auckland a Waiheke a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Auckland a Waiheke?

Sí, podeu viatjar com a passatger a peu de Auckland a Waiheke amb
  • Fullers Ferry
  • Sealink NZ

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Auckland a Waiheke?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Auckland a Waiheke amb
  • Sealink NZ

Es poden portar mascotes al ferri de Auckland a Waiheke?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • Fullers Ferry
  • Sealink NZ

Quina és la distància entre Auckland i Waiheke?

La distància entre Auckland i Waiheke és d'aproximadament 14 milles nàutiques.

Guia de Auckland

Auckland és la ciutat més gran de Nova Zelanda i alberga a gairebé un terç de la població del país. Situada a l’illa del nord, és una ciutat molt dinàmica i la zona que l’envolta és preciosa, així que atreu a visitants de tot el món.

Hi ha molt per fer en aquesta ciutat tant fascinant; des del Sky Tower es pot veure la línia d’horitzó majestuosa d’Auckland i a sota també hi ha museus, zoos, parcs, arquitectura fantàstica i platges precioses.

La majoria dels turistes decideixen allotjar-se fora del centre d’Auckland, i és fàcil veure perquè; el golf d’Haruki i les aigües maragdes que l’envolten conviden a desplaçar-se a les illes veïnes. És una zona realment remercable amb tota mena de meravelles naturals: selves tropicals, fonts termals, parcs enormes i cons volcànics.

El port d’Auckland es troba al centre i la terminal es troba en un edifici preciós d’estil barroc que va ser completat el 1912. Avui en dia figura a la llista d’edficis registrats del Historic Places Trust (la fundació de llocs d’interès històric) i té una àmplia gamma de botigues i cafeteries a la planta baixa. No obstant això, la majoria de les rutes de ferri operen des de la terminal contemporànea a Quay Street. Des d’allà pots navegar fins a les illes del golf de Hauraki en uns 25 a 40 minuts, segons la destinació.

L’accès al port per als passatgers és fàcil i la terminal està a prop de l’estació de trens de Britomart i de la central d’autobusos. Hi ha serveis d’autobús des de l’aeroport d’Auckland fins a Queens Wharf cada deu minuts. Els ferris operen des del port d’Auckland fins a quatre illes neozelandeses diferents. La ruta més popular és la que va fins a Waiheke i s’ofereixen més de vint travessies al dia. Fuellers Ferry transporta passatgers fins a Motutapu, Motuihe i Rangitoto durant tota la setmana.


Auckland a Waiheke Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 20/05/2024 i 26/5/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Fullers Ferry 06:00 06:40 40 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds, Sol
Sealink NZ 06:00 07:00 1 hora Dt, Dc, dj, dv, ds
Sealink NZ 06:30 07:30 1 hora Dt, Dc, dj, dv, ds
Fullers Ferry 06:45 07:25 40 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds
Fullers Ferry 07:00 07:40 40 minuts Dl, Sol
Fullers Ferry 07:15 07:55 40 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds
Fullers Ferry 07:45 08:25 40 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds
Fullers Ferry 08:00 08:40 40 minuts Dl, Sol
Sealink NZ 08:00 09:00 1 hora Dl, Sol
Fullers Ferry 08:15 08:55 40 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds
Sealink NZ 08:30 09:30 1 hora Dl, Dt, Dc, dj, ds, Sol
Fullers Ferry 09:00 09:50 50 minuts Cada dia
Fullers Ferry 09:30 10:10 40 minuts Dl, Sol
Fullers Ferry 10:00 10:40 40 minuts Cada dia
Sealink NZ 10:45 11:45 1 hora Dl, Sol
Fullers Ferry 11:00 11:50 50 minuts Cada dia
Fullers Ferry 11:30 12:10 40 minuts Dl, Sol
Fullers Ferry 12:00 12:40 40 minuts Cada dia
Sealink NZ 12:15 13:15 1 hora Dt, Dc, dv, ds
Sealink NZ 12:30 13:30 1 hora Dl, Sol
Fullers Ferry 13:00 13:50 50 minuts Cada dia
Sealink NZ 13:30 14:30 1 hora Dl, Sol
Fullers Ferry 14:00 14:40 40 minuts Cada dia
Sealink NZ 14:00 15:00 1 hora Dt, Dc, dj, dv, ds
Fullers Ferry 14:30 15:10 40 minuts Dl, Sol
Fullers Ferry 15:00 15:50 50 minuts Cada dia
Fullers Ferry 15:30 16:10 40 minuts Cada dia
Sealink NZ 15:50 16:50 1 hora Dt, Dc, dj, dv, ds
Fullers Ferry 16:00 16:40 40 minuts Cada dia
Sealink NZ 16:15 17:15 1 hora Dl, Sol
Fullers Ferry 16:30 17:10 40 minuts Cada dia
Sealink NZ 16:30 17:30 1 hora Dl, Sol
Fullers Ferry 17:00 17:50 50 minuts Cada dia
Sealink NZ 17:15 18:15 1 hora Dt, Dc, dj, dv, ds
Fullers Ferry 17:30 18:10 40 minuts Cada dia
Fullers Ferry 18:00 18:40 40 minuts Cada dia
Fullers Ferry 18:30 19:10 40 minuts Dl, Sol
Fullers Ferry 19:15 19:55 40 minuts Cada dia
Fullers Ferry 20:45 21:25 40 minuts Cada dia
Fullers Ferry 22:15 22:55 40 minuts Cada dia
Fullers Ferry 23:45 00:25 40 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds, Sol

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva