Capri
Sorrento
Ferris a Itàlia
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Capri a Sorrento

La ruta de ferri Capri Sorrento connecta Golf de Nàpols amb Itàlia i és operada actualment per 5 companyies de ferri. SNAV opera travessies fins a 5 vegades per dia, NLG 6 vegades per dia, Caremar 4 vegades per dia, Alilauro Gruson 14 vegades per dia & el servei Laser Capri està disponible fins a 3 vegades per dia.

Hi ha un total de 32 travessies disponibles al dia en la travessia Capri Sorrento entre Golf de Nàpols i Itàlia i, amb ofertes de 5 companyies de ferri, és millor comparar-les totes per assegurar-te de trobar el millor preu en les dates en què vols viatjar.

Alternatives de ferri Capri a Sorrento

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de Golf de Nàpols a Itàlia.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Capri a Sorrento?

El temps de travessa del ferri des de Capri a Sorrento és aproximadament 23m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Capri a Sorrento?

El preu del ferri Capri a Sorrento pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Capri a Sorrento és 71 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Capri i Sorrento?

Hi ha 5 operadors de ferris populars per a Capri a Sorrento. Aquests són
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar
  • Alilauro Gruson
  • Laser Capri

Com puc reservar bitllets de ferri de Capri a Sorrento?

Reserva ferris de Capri a Sorrento a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Quina és la distància entre Capri i Sorrento?

La distància entre Capri i Sorrento és d'aproximadament 9 milles nàutiques.

Guia de Capri

L'illa italiana de Capri, situada a la península Sorrentina del mar Tirrè, és una destinació turística molt popular. La majoria de turistes decideixen fer una excursió a l'illa des de Nàpols i Sorrento, al continent. Hi ha molt per fer i per veure a Capri, com ara relaxar-se en una de les platges o observar la fauna, que inclou guatlles, pit-rojos, falcons peregrins, perdius, merles, gecònids, carpins vermells, congres, sargs, anfosos, llisses i les sargantanes blaves de les fargolini. També mereix la pena visitar la Villa San Michelle, situada al capdamunt de les escales fenícies, a 327 metres sobre el nivell del mar. Un cop allà, els visitants poden admirar les increïbles vistes del poble i del port de Capri, de la península Sorrentina i del mont Vesuvi.

Els dos ports de l'illa són la Marina Piccola i la Marina Grande, a les quals es pot arribar, tant amb ferri convencional com amb hidròpter, des de Nàpols, Sorrento, Positano i Amalfi. Des de Nàpols, es triga uns 80 minuts, o 40 amb hidròpter, i des de Sorrento uns 40 minuts, o 20 amb hidròpter. Els vaixells arriben a la Marina Grande, des d'on hi ha un funicular fins al poble de Capri. Des d'Anacapri hi ha un telecadira fins al capdamunt de l'illa.


Guia de Sorrento

La ciutat italiana de Sorrento és un resort molt popular i està ubicada a una part ideal de la costa. És una ciutat sofisticada, cosa que es nota en veure el que ofereix aquesta ciutat, com ara els productes que venen a les tendes de regal, que normalment són de bona qualitat. Una atracció popular a Sorrento és la catedral, que destaca en l’horitzó de la ciutat i que està situada a la Corsa Italia. Altres atraccions populars són l’edifici Sedil Dominova, dels segle XV; la Chiesa de San Francesco amb claustres preciosos del segle XIV, a la Villa Comunale, i la Basilica de San Antonino, que es troba a la Piazza San Antonino. A més a més, mereix la pena visitar la Piazza della Vittoria, que està situada a prop de la Marina Grande; tot i que les vistes no són tant espectaculars com les de la Villa Comunale, segueixen sent molt especials i boniques.

Des del port salpen ferris a Capri, a Nàpols i a Castellammare di Stabia.


Capri a Sorrento Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 10/06/2024 i 16/6/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Caremar 07:00 07:25 25 minuts Cada dia
SNAV Aliscafi 07:35 07:50 15 minuts dv, ds
SNAV Aliscafi 07:35 08:05 30 minuts Sol
Alilauro Gruson 08:00 08:20 20 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds, Sol
Caremar 08:40 09:05 25 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 08:50 09:10 20 minuts Dl, Dc, dj, dv, ds, Sol
NLG 09:10 09:35 25 minuts Dl, dv, ds, Sol
SNAV Aliscafi 09:15 09:35 20 minuts Dl, dv, ds, Sol
Alilauro Gruson 09:25 09:45 20 minuts Cada dia
NLG 10:25 10:50 25 minuts Dl, dv, ds, Sol
Alilauro Gruson 10:30 10:50 20 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 11:20 11:40 20 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 11:40 12:00 20 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds
SNAV Aliscafi 12:05 12:25 20 minuts Dl, dj, dv, ds, Sol
Alilauro Gruson 12:55 13:15 20 minuts Cada dia
Caremar 13:35 14:05 30 minuts Cada dia
NLG 13:55 14:20 25 minuts Dl, dv, ds, Sol
Laser Capri 15:15 15:45 30 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 15:20 15:40 20 minuts Cada dia
NLG 15:30 15:55 25 minuts Dl, dv, ds, Sol
SNAV Aliscafi 15:55 16:15 20 minuts Dl, dj, dv, ds, Sol
NLG 16:05 16:30 25 minuts Dl, dv, ds, Sol
Laser Capri 16:10 16:40 30 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 16:20 16:40 20 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 16:35 16:55 20 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 16:55 17:20 25 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 17:25 17:45 20 minuts Cada dia
SNAV Aliscafi 17:40 17:55 15 minuts dj, dv, ds
NLG 17:45 18:10 25 minuts Dl, dv, ds, Sol
Alilauro Gruson 18:05 18:25 20 minuts Dl, Sol
Alilauro Gruson 18:30 18:50 20 minuts Cada dia
Laser Capri 18:35 19:05 30 minuts Cada dia
Caremar 18:40 19:05 25 minuts Cada dia
Alilauro Gruson 19:00 19:20 20 minuts Dl, Dt, Dc, Sol

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva