Ischia
Naples
Ferris a Itàlia
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Ischia a Naples

La ruta de ferri Ischia Naples connecta Golf de Nàpols amb Itàlia i és operada actualment per 4 companyies de ferri. Medmar opera travessies fins a 3 vegades per setmana, Alilauro 12 vegades per dia, Caremar 7 vegades per dia & el servei Caremar (Hydrofoil) està disponible fins a 5 vegades per dia.

Hi ha un total de 25 travessies disponibles al dia en la travessia Ischia Naples entre Golf de Nàpols i Itàlia i, amb ofertes de 4 companyies de ferri, és millor comparar-les totes per assegurar-te de trobar el millor preu en les dates en què vols viatjar.

Alternatives de ferri Ischia a Naples

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de Golf de Nàpols a Itàlia.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Ischia a Naples?

El temps de travessa del ferri des de Ischia a Naples és aproximadament 1h 10m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Ischia a Naples?

El preu del ferri Ischia a Naples pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Ischia a Naples és 75 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Ischia i Naples?

Hi ha 4 operadors de ferris populars per a Ischia a Naples. Aquests són
  • Medmar
  • Alilauro
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Com puc reservar bitllets de ferri de Ischia a Naples?

Reserva ferris de Ischia a Naples a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Ischia a Naples?

Sí, podeu viatjar com a passatger a peu de Ischia a Naples amb
  • Alilauro
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Ischia a Naples?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Ischia a Naples amb
  • Caremar

Es poden portar mascotes al ferri de Ischia a Naples?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • Alilauro
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Quina és la distància entre Ischia i Naples?

La distància entre Ischia i Naples és d'aproximadament 19 milles nàutiques.

Guia de Ischia

L’illa italiana d’Ischia es troba al mar Tirrè, a l’extrem nord del golf de Nàpols, a uns 30 km de la ciutat de Nàpols. Ischia és la més gran de les illes Flegrees i mesura aproximadament 10 km d’est a oest i 7 km de nord a sud. Ischia està caracteritzada per les muntanyes que cobreixen gairebé tota la seva superfície. El punt més alt està a 788 metres sobre el nivell del mar.

Per a molts turistes, els balnearis termals de l’illa són una de les atraccions principals i la gent ve expressament d’Europa i d’Àsia per provar-los. Les fonts termals i el fang volcànic es deuen a l’activitat volcànica de l’illa. No obstant, Ischia té més per oferir a part de les fonts termals. Una visita que mereix la pena és el Castello Aragonese, que es va construir sobre una roca a prop de l’illa el 474 aC i és una de les atraccions més visitades de l’illa; s’hi arriba per un túnel llarg on es troba la capella consagrada al sant Joan Josep de la Creu.

Des del port d’Ischia salpen ferris a Nàpols, Pozzuoli i Procida.


Ischia a Naples Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 20/05/2024 i 26/5/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Caremar 06:10 07:50 1 hora 40 minuts Cada dia
Medmar 06:25 07:55 1 hora 30 minuts Cada dia
Alilauro 06:30 07:20 50 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds, Sol
Alilauro 07:10 08:00 50 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds, Sol
Caremar (Hydrofoil) 07:25 08:35 1 hora 10 minuts Cada dia
Alilauro 08:05 08:55 50 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds
Alilauro 08:40 09:30 50 minuts Cada dia
Caremar 08:45 10:10 1 hora 25 minuts Cada dia
Alilauro 09:35 10:25 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 10:15 11:15 1 hora Cada dia
Medmar 10:35 12:05 1 hora 30 minuts Cada dia
Alilauro 11:45 12:35 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 13:00 14:00 1 hora Cada dia
Alilauro 13:20 14:10 50 minuts Cada dia
Caremar 13:50 15:15 1 hora 25 minuts Cada dia
Alilauro 14:05 14:55 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 14:30 15:35 1 hora 5 minuts Cada dia
Caremar 15:30 17:05 1 hora 35 minuts Cada dia
Alilauro 16:15 17:05 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 16:25 17:30 1 hora 5 minuts Cada dia
Alilauro 16:55 17:45 50 minuts Cada dia
Medmar 17:00 18:30 1 hora 30 minuts Cada dia
Caremar 17:20 18:55 1 hora 35 minuts Cada dia
Alilauro 18:05 18:55 50 minuts Dl
Alilauro 19:10 20:00 50 minuts Cada dia
Caremar 19:40 21:15 1 hora 35 minuts Cada dia
Caremar 20:20 21:40 1 hora 20 minuts Cada dia

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva