Milazzo
Lipari
Ferris a Illes Eòlies
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Milazzo a Lipari

La ruta de ferri Milazzo Lipari connecta Sicília amb Illes Eòlies i és operada actualment per 2 companyies de ferri. El servei Liberty Lines Fast Ferries opera fins a 16 vegades al dia amb una durada de travessia d'al voltant de 50 minuts mentres el servei Siremar opera fins a 5 vegades al dia amb una durada des de 1 hora 35 minuts.

S'ofereix un total de 21 travessies al dia a la ruta Milazzo Lipari, entre Sicília i Illes Eòlies. Compara-les ara i troba el millor preu per a les dates en què vols viatjar.

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de Sicília a Illes Eòlies.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Milazzo a Lipari?

El temps de travessa del ferri des de Milazzo a Lipari és aproximadament 1h 12m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Milazzo a Lipari?

El preu del ferri Milazzo a Lipari pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Milazzo a Lipari és 98 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Milazzo i Lipari?

Hi ha 2 operadors de ferris populars per a Milazzo a Lipari. Aquests són
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Com puc reservar bitllets de ferri de Milazzo a Lipari?

Reserva ferris de Milazzo a Lipari a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Milazzo a Lipari?

Sí, podeu viatjar com a passatger a peu de Milazzo a Lipari amb
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Milazzo a Lipari?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Milazzo a Lipari amb
  • Siremar

Es poden portar mascotes al ferri de Milazzo a Lipari?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • Liberty Lines Fast Ferries

Quina és la distància entre Milazzo i Lipari?

La distància entre Milazzo i Lipari és d'aproximadament 22 milles nàutiques.

Guia de Milazzo

La ciutat siciliana de Milazzo és la tercera ciutat més gran de la província de Messina i té una població d’uns 32.000 habitants. Es troba a uns 40 km de la capital siciliana i està situada a la base d’una península que sobresurt al mar Tirrè. Una visita important i popular és el castell de Milazzo, que es pensa que van començar a construir els àrabs abans de ser ampliada pels normans i restaurada per Frederic II. Les muralles del castell tenen torres rodones i un portal gòtic del segle XIV. Altres visites d’interès inclouen l’esglèsia de la Nostra Senyora del Mont Carmel, l’esglèsia rupestre de Sant Antoni de Padua, el santuari de Sant Francesc de Paola i l’esglèsia barroca del Sant Crucifix.

Des del port de Milazzo salpen ferris a les illes Eòlies i a Nàpols.


Guia de Lipari

Lipari és una illa italiana i la més gran de les illes Eòlies, un arxipèlag volcànic a prop de la costa de Sicília. La ciutat més gran de l’illa (i de l’arxipèlag) també s’anomena Lipari i és un lloc molt dinàmic amb un port, un castell-ciutadella històric i carrers encantadors per explorar. Igual que altres illes de l’arxipèlag, Lipari té orígens volcànics, però l’última erupció a Lipari es va produir fa uns 1.400 anys; tot i així, hi ha algunes fonts termals i fumaroles a l’illa. Gràcies a les connexions de ferri d’alta velocitat a i des de Sicília i a les altres illes Eòlies, és un lloc de base ideal des d’on sortir a explorar les altres illes de l’arxipèlag.

Mereix la pena passejar per la ciutat de Lipari, ja que hi ha algunes cases molt distingides al costat d’altres de més humils i normalment tenen balcons plens de flors, de roba estesa, de cebes i de pebrots. Hi ha algunes tombes gregues que es poden visitar, però el lloc més impressionant és el castell, situat al capdamunt d’un promontori, que era el centre del poble que antigament existia en aquell indret.


Milazzo a Lipari Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 17/06/2024 i 23/6/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Liberty Lines Fast Ferries 06:30 07:40 1 hora 10 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 07:00 08:00 1 hora Cada dia
Siremar 07:00 09:15 2 hores 15 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 08:00 09:05 1 hora 5 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 08:30 09:35 1 hora 5 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 09:30 10:40 1 hora 10 minuts Dl
Siremar 09:30 11:45 2 hores 15 minuts Dl, Dt, Dc, dj, ds, Sol
Siremar 09:31 11:45 2 hores 14 minuts dv
Liberty Lines Fast Ferries 10:45 11:50 1 hora 5 minuts Dl, Dc, dv, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 12:30 13:35 1 hora 5 minuts Dl, Dc, dj, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 13:00 14:10 1 hora 10 minuts Dl, Dt, Dc, dj, ds, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 14:00 15:05 1 hora 5 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 14:30 15:40 1 hora 10 minuts Dt, Dc, dj, Sol
Siremar 14:30 16:35 2 hores 5 minuts Dt, dv
Liberty Lines Fast Ferries 15:00 16:05 1 hora 5 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 15:45 16:35 50 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 16:30 17:40 1 hora 10 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 17:00 17:50 50 minuts Dl, dj, ds
Siremar 17:15 19:30 2 hores 15 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 17:45 18:50 1 hora 5 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 18:30 19:35 1 hora 5 minuts Cada dia
Liberty Lines Fast Ferries 19:45 20:50 1 hora 5 minuts Cada dia
Siremar 21:00 23:15 2 hores 15 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds, Sol

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva