Naples
Ischia
Ferris a Golf de Nàpols
Bitllet obert??

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Bitllet obert?

Els bitllets oberts són vàlids per fins a 12 mesos des de la data de reserva (veure condicions del bitllet).

Dades del viatge
Anada
Trajecte de tornada

Ferri Naples a Ischia

La ruta de ferri Naples Ischia connecta Itàlia amb Golf de Nàpols i és operada actualment per 4 companyies de ferri. Medmar opera travessies fins a 3 vegades per setmana, Alilauro 11 vegades per dia, Caremar 7 vegades per dia & el servei Caremar (Hydrofoil) està disponible fins a 6 vegades per dia.

Hi ha un total de 25 travessies disponibles al dia en la travessia Naples Ischia entre Itàlia i Golf de Nàpols i, amb ofertes de 4 companyies de ferri, és millor comparar-les totes per assegurar-te de trobar el millor preu en les dates en què vols viatjar.

Alternatives de ferri Naples a Ischia

Per a més informació, visita la nostra pàgina de Ferris de Itàlia a Golf de Nàpols.
Per què utilitzar Direct Ferries?
category
Ferris des de 4412 rutes i 901 ports arreu del món
category
Més de 2,5 milions de clients confien en nosaltres
category
Reservem més de 1,2 milions de travessies / any
category
Comparem fins a 1 milió de preus per als nostres clients cada dia

Preguntes més populars

Quant dura el ferri de Naples a Ischia?

El temps de travessa del ferri des de Naples a Ischia és aproximadament 1h 12m. La durada de la travessa pot variar d'una temporada a una altra, per la qual cosa us aconsellem fer una comprovació en directe.

Quant costa el ferri de Naples a Ischia?

El preu del ferri Naples a Ischia pot variar segons la temporada. El preu mitjà d'un ferri de Naples a Ischia és 100 €. Preu sense incloure les despeses de reserva.

Quines companyies de ferri operen entre Naples i Ischia?

Hi ha 4 operadors de ferris populars per a Naples a Ischia. Aquests són
  • Medmar
  • Alilauro
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Com puc reservar bitllets de ferri de Naples a Ischia?

Reserva ferris de Naples a Ischia a través del nostre cercador d'ofertes i consulta la nostra pàgina d'ofertes per veure les últimes ofertes de ferris.

Es pot viatjar com a passatger a peu al ferri de Naples a Ischia?

Sí, podeu viatjar com a passatger a peu de Naples a Ischia amb
  • Alilauro
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Pots agafar el teu cotxe amb el ferri de Naples a Ischia?

Sí, podeu viatjar amb un vehicle de Naples a Ischia amb
  • Caremar

Es poden portar mascotes al ferri de Naples a Ischia?

S'admeten animals de companyia al ferri. És possible que necessiteu un passaport per a mascotes i altres documents per endur-vos el vostre millor amic pelut. Consulteu totes les regulacions governamentals i la informació sobre viatges sobre viatges amb mascotes. Actualment podeu portar mascotes a bord
  • Alilauro
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Quina és la distància entre Naples i Ischia?

La distància entre Naples i Ischia és d'aproximadament 19 milles nàutiques.

Guia de Ischia

L’illa italiana d’Ischia és una de les tres illes Flegrees situades a prop de la costa de Nàpols, al mar Tirrè. És la més gran de les tres illes (les altres són Procida i Capri) i té un ambient completament diferent al de Nàpols, on els carrers sempre estan plens d’activitat, malgrat estar a poca distància amb ferri de la ciutat. És una illa petita, però té uns 40 km de litoral i per tant moltes oportunitats per relaxar-se i prendre el sol en una de les platges. El terreny muntanyós de l’interior de l’illa és un paradís per als muntanyistes, mentres que els turons, d’origen volcànic, són un lloc ideal per passejar i gaudir de les vistes panoràmiques de l’illa. Sant Angelo, on els vehicles estan prohibits, és un poble elegant ple de boutiques i de tendes que venen objectes de ceràmica i altres productes locals.

Des del port d'Ischia salpen ferris a Nàpols, Pozzuoli i Procida.


Naples a Ischia Horaris de ferri

Horaris de ferri entre 20/05/2024 i 26/5/2024


Naviliera Horari de sortida Hora d'arribada Durada Sailing Days
Caremar 06:00 07:45 1 hora 45 minuts Cada dia
Alilauro 07:05 07:55 50 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds
Alilauro 07:35 08:25 50 minuts Dt, Dc, dj, dv, ds, Sol
Medmar 08:40 10:10 1 hora 30 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 08:55 10:00 1 hora 5 minuts Cada dia
Caremar 09:25 10:55 1 hora 30 minuts Cada dia
Alilauro 09:40 10:30 50 minuts Cada dia
Caremar 10:45 12:20 1 hora 35 minuts Cada dia
Alilauro 10:50 11:40 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 11:45 12:50 1 hora 5 minuts Cada dia
Alilauro 12:10 13:00 50 minuts Cada dia
Alilauro 12:55 13:45 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 13:10 14:15 1 hora 5 minuts Cada dia
Medmar 14:20 15:50 1 hora 30 minuts Cada dia
Alilauro 14:35 15:25 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 14:45 15:50 1 hora 5 minuts Cada dia
Caremar 15:10 16:50 1 hora 40 minuts Cada dia
Alilauro 15:40 16:30 50 minuts Cada dia
Alilauro 17:20 18:10 50 minuts Cada dia
Caremar 17:35 19:10 1 hora 35 minuts Cada dia
Alilauro 17:55 18:45 50 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 18:15 19:20 1 hora 5 minuts Cada dia
Medmar 19:00 20:30 1 hora 30 minuts Cada dia
Caremar 19:25 21:00 1 hora 35 minuts Cada dia
Caremar (Hydrofoil) 20:05 21:05 1 hora Cada dia
Alilauro 20:20 21:10 50 minuts Cada dia
Caremar 21:55 23:30 1 hora 35 minuts Cada dia

Atenció al client

Visiteu la nostra pàgina d'atenció al client per trobar informació útil sobre viatjar en ferri, les nostres preguntes freqüents i com contactar amb nosaltres per obtenir ajuda amb la vostra reserva